2019. június 1., szombat

10. Fejezet


Sziasztok! Meghoztam a Borders új részét! És a hosszú kihagyás ellenére még hosszú is lett. Remélem tetszeni fog!
~Jinie~

Taeil pov.:

         Hosszú hónapok óta először éreztem magam igazán jól a bőrömben, igazán úgy, hogy jól vagyok és ezt a barátaim is észrevették, amint beléptem a jól megszokott irodába.
- Remélem ez a mosoly annak köszönhető, hogy visszajöttél hozzánk – halom meg Johnny hangját, aki karba font kézzel áll az irodája ajtajában.
- Mi más okozná? – kérdezem elvigyorodva.
- Nagyon remélem, hogy nem más az okozója, ha lejár a két hónap szeretném visszakapni a legjobb munkaerőm!
- Hey! – szólal fel Jaehyun is, majd mikor John csak kuncogni kezd lebiggyesztett ajkakkal dünnyög valamit arról, hogy egyedül is jól elboldogul itt.
- Ugyan, tudod, hogy Jae nélkül nem mentem volna semmire – mondom némiképp viccelődve, de mind a ketten tudják komolyan gondolom. El sem tudom képzeli mi lett volna velem a segítségük nélkül és most, hogy kezdenek helyre jönni a dolgok nem is szeretném.
- Látod! – jegyzi meg Jae még mindig kicsit duzzogva, mire a főnök csak mellé lépve cirógatja meg az arcát és gügyög neki valamit, amit nem értek tisztán, de látva a barátom pipacs piros arcát nem is biztos, hogy szeretném.
- Oké, mi történt itt – mutatok a két férfire - míg nem voltam itt?
- Semmi olyan, ami az alatt ne történt volna míg itt voltál – vigyorodik el Johnny hamiskásan. – Inkább arról mesélj hogyan haladunk a dolgokkal?
- Remekül! – mondom, majd lepakolva az asztalomhoz szedem elő a laptopom és kezdem el magyarázni, hogy eddig mire jutottunk Taeyonggal és küldök is át pár anyagot és kérdőívet nekik.
- Valóban jól haladnak a dolgok – mondja John felvéve a főnöki stílusát. – Jók a kimutatások eredményei, a munkavállalók és a gazdaságisok is egész pozitívan állnak hozzá a dolgokhoz. Mit gondolsz Taeil, mennyi idő még meg tudjuk kötni legalább az előszerződést.
- Tekintve a dolgok jelenlegi állását azt mondanám akár egy hónapon belül sikerülhet, feltéve, ha nem változnak a körülmények és a feltételek. Persze szükség lesz hozzé Jaehyun segítségére is, ha mindent az eddigi ritmusban és precizitással csinál nem lesz gond.
- Ezt jó hallani!
- Szerintem ez megér egy ebédet – dobja fel az ötletet Jae. – Nemigaz Taeil?
- Oh, nekem programom van a mai ebédszünetre, de rendelj desszertet helyettem is!
- Programod? Kivel? – kérdi John gyanakodva.
- Én… izé, Taeyonggal ebédelek – mondom fülig pirulva, mire a másik két férfi csak felvonja a szemöldökét. – De csak mert ma egész nap megbeszélésen lesz és ez az egyetlen időpont, amikor beszélgetni tudunk – kezdek el hadarva magyarázni. – Persze csak a munkáról!
- Persze – mondja a két férfi egyöntetűen és látom rajtuk, hogy nem hisznek nekem. Nagyot sóhajtva temetem az arcomat a tenyereimbe úgy morogva.
- Nem hiszem el, hogy ez velem történik.
- Taeil, azért küldtelek oda, hogy együtt dolgozz a főnökkel, nem azért, hogy megdolgozd – kuncog fel perverzen a főnök.
- Johnny! – szól rá Jae, nagyon jól tudva, hogy az ilyesmi érzéken téma számomra. Nem mintha John nem tudná, ezért is vagyok benne biztos, hogy nem akart rosszat a megszólalásával.
- Semmi gond – mondom végül feléjük emelve a pillantásom. – Amúgy sem tagadhatom, hogy több időt töltök Taeyonggal, mint amennyi egy vezető és alkalmazott között társadalmilag elfogadott lenne – kuncogok fel.
- Tudtam én, hogy az a mosoly nem nekünk szólt – ingatja meg a fejét a legmagasabb. – Amúgy, nem úgy van, hogy te ismered őt régebbről? És hogy nem volt a legjobb a hangulat az elválásotokkor? – kérdezi hírtelen, mire kicsit lefagyok és csak egy bólintásra futja tőlem. – Honnan is ismeritek ti egymást egészen pontosan? – teszi fel az egyetlen kérdést, amire nem tudok őszintén válaszolni. Még nem.
- Az előző munkámmal kapcsolatban találkoztunk és mondjuk úgy, hogy volt olyan dolog, amiben nem mind értettünk egyet. De nem kell aggódnotok! Ez nincs kihatással sem a munkámra sem a Taeyonggal való kapcsolatomra! – mosolygom fel rájuk és áldom az eget, hogy a múltam ismeretének ellenében is most beérik ennyivel. Végül ejtve a téma kényelmetlenebb felét még megbeszélünk ezt-azt, valamint tudunk beszélni az egyik gazdaságissal, aki Tae cégénél dolgozik és rengeteget segít a munkámban.
         Végül egy órával ebédszünet előtt indulok útnak az ideiglenes munkahelyem felé és az érkezésem után az első utam rögtön Taeyong irodája felé vezet, ahol meglepő látvány fogad. Az eddigiekben Tae titkárnőjét jelképező szobanövény szipogva pakolja össze a dolgait.
- Hey, minden rendben? – kérdezem tőle kedves hangon, mire ő csak rám morran.
- Nem mindegy az neked? Ha már kitúrtál a helyemről – mondja gyilkos tekintettel méregetve – és nem csak engem, de ne aggódj, még megkapod érte a fizetséged – sziszegi az arcomba.
- Nem igazán értem miről beszélsz, én csak két hónapot töltök a cégnél és ennek nem hinném, hogy sok köze van ahhoz, ami veled történt.
- Naiv fiú – mondja lesajnálóan, majd felkapva a cuccait pillant még rám utoljára – menj csak be hozzá, élvezd ki, amig lehet, hogy játszik veled – morogja, majd hátat fordítva nekem riszálja ki magát az irodából én meg csak döbbenten nézek utána.
- Látom veled is megosztotta mennyire örül a búcsúnak – szólal meg mögöttem egy hang a semmiből.
- Jézus  Tae, a frászt hoztad rám – fordulok az irodájából éppen kilépő főnököm felé. – Miért kellett kirúgni? – kérdezem a már eltűnt lány után mutatva. – Nem csinált semmit.
- Épp ez az – kuncog fel Taeyong. – Most viszont nincs senki, aki velem jöhetne a következő megbeszélésre – mondja reménykedő pillantásokkal pillantva felém, mire én csak felsóhajtok.
- És én még azt hittem csak egy ebéd erejéig kell elviseljelek.
- Na, ez nem volt kedves – motyogja lebiggyesztett ajkakkal.
- Ha igent mondok az ajánlatra, akkor újra mosolyogni fogsz? – kérdem mire megrázza a fejét. – Akkor? – vonom fel a szemöldököm, mire ő csak az ajkaira mutat és én értem mit szeretne. Fülig vörösödve pislogok fel rá egy pillanatig, hiszen az első randink óta egy ölelés volt a maximum, ami történt köztünk. Látva a szemében a reményt legyőzöm pillanatnyi zavarom és lábujjhegyre állva adok egy puszit az ajkaira, de mielőtt még eltávolodhatnék tőle ő megpróbálja elmélyíteni a csókot és én tiltakozás nélkül hagyom neki. Lehet ezért van olyan sok ember rossz véleménnyel a személyi asszisztensekről.
         Az ebédszünetet követőn még gyorsan átbeszéljük miről lesz szó a tárgyalásokon, majd újra belevetjük magunkat a munkába. Megbeszélésre be, megbeszélésről ki és így tovább. Egészen este hatig, amikor is fáradtan roskadunk egy-egy székbe Taeyong irodájában.
- Ez egy hosszú nap volt – jegyzem meg, mire Tae csak beleegyezően hümmög egyet.
- És még nem is beszéltünk arról mi volt Johnny-nál – motyogja fáradtan.
- Igaz is, teljesen kiment a fejemből.
- Akkor mi lenne, ha holnap reggelig jegelnénk a témát és elmennénk inkább vacsorázni? – veti fel az ötletet.
- Remekül hangzik!
- Akkor menjünk is! – áll fel Tae én pedig követem a példáját, de éppen csak kilépünk az irodából egy nem várt és részemről nem is kívánt vendéggel találjuk magunkat szemben.
- Ez meg mit keres itt?!

Taeyong pov.:

      Épp csak kiléptünk az irodámból szemben találtuk magunk apámmal, aki látszólag nem nagyon örült a Taeillel való viszont találkozásnak. De ahogy érzem a mellettem álló is így volt vele. Keze, ami eddig az enyémet fogta kicsúszott a markomból és a fiú egész testében remegni kezdett. Tekintetét a padlóra szegezve állt, halkan, de kapkodva véve a levegőt.
- Ez meg mit keres itt?! – csendül fel apám gúnyos, rideg hangja.
- Van neki neve is – mondom újra a kezembe véve a mellettem lévő remegő jobbját. – Taeil itt dolgozik, ő a segítség, akit Johnny küldött.
- Szóval miatta törted össze annak a szegény lánynak a szívét?
- Lara nem szeretett soha, csak a bankszámlám érdekelte és jó lenne, ha ezt végre te is észrevennéd. Az, hogy Taeil itt van nem befolyásolta a döntésemet.
- Ezt nehezen hiszem el – morogja. – Mindegy is, most nem nyitok erről vitát.
- És a későbbekben sem lesz szükséges. Meghoztam a döntésem és ha nem tetszik, akkor sem tudsz változtatni rajta! – mondtam végre a sarkamra állva.
- Azt majd még meglátjuk – mondta, de tekintetét Taeilre szegezte, aki abban a pillanatban, hogy apám felé fordult újra a padló felé fordította a pillantását és remegő hangon rebegett el egy bocsánatkérést. Mire újra az idősebb férfi felé fordítottam a tekintetem ő már távozott köreinkből.
- T-tae-yong – motyogta Ilie mire újra rá kaptam a tekintetem és még az utolsó pillanatban elkaptam, mielőtt a lábai végleg felmondják a szolgálatot. Óvatosan térdeltem le vele a padlóra, míg ő rettegéssel a hangjában sírt fel.
-É-én annyira sa-sajnálom, de kérlek. kö-könyörgöm, ne-ne legy-él olyan, mint én... – dadogta egyre közelebb bújva hozzám. – Ne ha-hagyj egyedül, mert né-lküled nem tu-dom újra végig csi-csinálni ezt – zokogta és a szívem majd megszakadt, hogy így kell látom őt. Nem értettem mi rémítette meg ennyire, apám miért viselkedett vele ilyen ridegen, hogy a szakításunknak mi köze van mind ehhez, de azt tudom, hogy történt valami akkoriban, amiről Taeil nem beszél, valami, ami elüldözte tőlem. Valami, ami soha többé nem fordulhat elő.
- Sshh, nem lesz semmi baj, itt vagyok és nem is megyek sehova – suttogtam szorosan magamhoz ölelve sírástól rázkódó testét.

Tudom-tudom, gonosz volt tőlem egy ilyen fejezetet hozni ennyi szünet után, de ígérem jóvá teszem!

2019. március 22., péntek

9. Fejezet




Sziasztok, így ezer év kihagyás után hoztam egy frissítést, hátha van, aki még olvassa ezt a kis történetet.

Jó olvasást!
~Jinie~



Taeyong pov.:

„Mindenkinek vannak korlátjai, amik csak arra várnak, hogy ledöntsék őket. A tieidet én fogom!”

        A kijelentésem után azt vártam volna, hogy Taeil csapot-papot itt hagyva rohanjon ki az irodából. Nem csak onnan, de az életemből is, de nem ez történt. Eleinte csak csendben ült, meg sem mozdult, majd pár pillanattal később megrázkódott a válla és halk szipogás hangja ütötte meg a fülem. Sír. Miattam. Nem tudva mit tegyek eltávolodom tőle, de amint meglátom könnyáztatta arcát elveszítem az uralmat az érzelmeim és a testem felett és elé térdelve vonom egy szoros ölelésbe. De ahelyett, hogy megnyugtatnám csak még jobban sírni kezd és már épp eltávolodnék tőle, mikor karjait lassan a nyakam köré fonva bújik hozzám.
- T-taeyong én any-annyira sajnálom – motyogva egyre jobban zokogva. – Én nem akartam ezt tenni veled, velünk én… Sajnálom.
- Shh, nincs mit sajnálnod, ne sírj kérlek – suttogom arcomat hajába temetve, de alig egy pillanat múlva eltol magától.
- Te ezt nem érted – mondja halkan -, én, megígértem magamnak, hogy távol maradok tőled, de úgy tűnik a sorsnak más tervei vannak és most, talán miattam, de szakítottál a bar…
- Ne – vágok közbe -, az, ami köztem és Lara között történt, már régóta esedékes volt. Hazudnék, ha azt mondanám a felbukkanásodnak nincs köze ehhez az egészhez, de soha, egy percig s gondold, hogy tönkre tettél valamit. Sem most, sem máskor – mondom mélyen a szemeibe pillantva. – Sosem szerettem őt és biztos lehetsz benne, hogy ő sem engem, maximum a bankszámlám. Csak apám miatt voltam vele, de… Elég volt. Nem apám döntései alapján szeretném élni az életem, sosem kellett volna.
- Taeyong…
- Olyan nagy baj, hogy szeretnék újra veled lenni, azzal az emberrel, akit szerettem, akit szeretek? – kérdezem végig simítva az arcán, hüvelykujjammal szárítva fel a könnyeit. – Mit mondasz? Van rá esély, hogy újra kezdjük? – pillantok szemeibe reménykedve. A szívem olyan hevesen ver, hogy félő kiszakad a mellkasomból. Kérlek Taeil, ha valaha is jelentettem neked valamit, mondj igent, adj nekünk még egy esélyt, kérlelem némán, pillantásomat el nem szakítva az övétől.
- Én… Én… - dadogja. – Ne-nem tudom, nem lehet – mondja lehajtva a fejét. – Nem, mert…
- Engem nem érdekel mit mondanak mások – szakítom félbe. – Csak az, hogy te – hangsúlyozom ki – szeretnéd-e – mondom, majd az álla alá nyúlva emelem fel a fejét és látom a szemében a vívódást, de a reményt is. Azt a reményt, amit én is érzek, azt, ami válasz a kérdésemre, de az ő szájából szeretném hallani.
- Én – vesz mély levegőt – szeretném – mondja végül egy halvány mosoly kíséretében. Mérhetetlen megkönnyebbülés és öröm tölt el válasza hallatán és tudom, hogy nem lesz könnyű. Hogy küzdenünk kell egymásért, de amíg Taeil mellettem lehet és boldoggá tehetem minden lépés, minden nehéz döntés, álmatlan éjszaka és könnycsepp meg fogja érni. Minden, hogy újra vele lehessek, minden, hogy újra úgy mosolyogjon rám, ahogy akkor régen tette. Immár életünk végéig.
- Kezdjük újra – mondja végül kicsit határozottabb hangon, majd kicsit eltávolodva tőlem mosolyog rám. – Taeyong, örülök, hogy újra láthatlak!
- Az enyém az öröm Taeil – felelem kuncogva, majd kezeim közé véve az övéit pillantok újra a szemeibe. – Mi lenne, ha megünnepelnénk ezt az örömteli találkozást, mondjuk egy vacsorával? Ma este?
- Remekül hangzik – szélesedik ki a mosolya, majd az órájára pillant. – De ahhoz, hogy szabad legyen az estém, most vissza kell mennem dolgozni, nem hinném, hogy a főnököm értékeli, ha a semmire kapom a fizetésem – nevet fel, ami engem is mosolyra késztet.
- Ezt elhiszem, ugyan akkor afelől sincs kétségem, hogy a társaságodat is élvezi – kacsintok rá, mire elpirulva hajtja le fejét. – Édes – kuncogom, mire csak még jobban elvörösödik.
- Én, nekem tényleg vissza kéne mennem – kezd el fészkelődni a székben, mire bólintva állok fel előle.
- Rendben – mondom még mindig egy széles mosollyal az ajkaimon. Amint eltávolodom tőle felpattan a székből é egy szempillantás alatt az ajtó előtt terem, de még mielőtt kilépne felém fordítja a tekintetét.
- Taeyong?
- Igen?
- Haladhatnánk lassan? – kérdi bizonytalanul, mire széles mosolyom megértővé szelídül.
- Amit csak szeretnél – bólintok rá, mire megjelenik az ajkain egy hálás mosoly, majd egy szó nélkül tér vissza a munkájához, amit nekem sem ártana megtennem. Sóhajtva fordulok, az asztalom felé, de jelenleg a rajta tornyosuló papírmunka sem tudja tönkre tenni a kedvem.
         Végül annyira elmerülök a munkában, hogy észre sem veszem az idő múlását, egész addig elmerülve a kimutatások, beszámolók és aláírandó javaslatok világában, míg az ajtóm zárjának halk kattanása vissza nem ránt a valóságba.
- Taeyong? – csendül fel Taeil hangja, mire felé kapom a pillantásom. – Ne haragudj, nem akartalak megzavarni, csak nem reagáltál a kopogásomra.
- Nem zavartál meg – felelem felállva a székemből, kicsit megnyújtva fáradt tagjaimat. – Mennyi az idő?
- Nyolc múlt pár perccel és gondoltam, esetleg… - motyogja.
- Ez egy remek időpont egy kellemes vacsorához? – Segítem ki, mire enyhén piroskás arccal bólint. – Ebben egyet értünk – vigyorgok rá. – Menj fogd a dolgaid, míg én elrendezem ezt a káoszt – intek az asztalom felé. – A lift előtt találkozunk – teszem még hozzá.
- Rendben – mondja és hallva az örömöt a hangjában ellágyul a szívem. Istenem, hogy hiányzott ez.
Gyorsan elrendezve a dolgaimat kapom fel a cuccaimat és mire a lift elé érek Taeil már ott vár. Amint elé érek megjelenik az ajkain egy halvány, de boldog mosoly, amit viszonzok.
- Mehetünk? – kérdem megnyomva a lift hívő gombját, mire csak egy bólintást kapok válaszul és egy kiszélesedő mosolyt. Kellemes csendben tesszük meg az utat az autómig, majd beszállva indulunk útnak a kellemes tavaszi éjszakában. A kellemes szótlanságot végül Taeil töri meg, amint kikanyarodunk egy forgalmas főútra.
- Hova megyünk?
- Majd meglátod – felelem egy pillanatra felé fordulva. – Ne aggódj, tetszeni fog – mondom újra az útra szegezve a pillantásom.
- Ha te mondod – motyogja, majd pillantását a mellettünk elsuhanó tájra szegezi. Újra csend telepedik közénk, de cseppet sem kínos, vagy feszült. A némaságot csak a város zajai és Taeil felgyorsuló lélegzete töri meg, ahogy lassan rájön hova is vezet az ismerős útvonal.
- Tae, ez… - suttogja tekintetét a kis étteremre szegezve, amint leparkolunk előtte.
- Igen – mosolyodom el aranyos meglepettségén, majd kipattanva a kocsiból kerülöm meg azt és nyitom ki az ajtót.
- De hát… - pilant rám még mindig összezavarodottan.
- Mi lehetne jobb helyszín egy első randira, mint az első, első randink helyszíne? – mosolygok rá, mire ő viszonozza a gesztusom.
- Akkor mire várunk  még? – kérdi megragadva a kezem, elindulva a bejárat felé. – Lassan úgy is éhen halok – kuncog fel, én pedig csatlakozom hozzá.
Belépve megrohannak a kellemes emlékek, de úgy tűnik nem csak engem, de Taeilt is. Egyenesen ahhoz az asztalhoz vezet, ahol anno is ültünk, ugyan azt az ételt rendelve, ugyan olyan piros pozsgás arccal pillant fel-fel rám, ahogy kellemes hangulatú beszélgetés folyik köztünk. Jóllehet a téma más és néha nem is olyan örömteli, de ennek ellenére mind kettőnk ajkain szelíd mosoly játszik. Még akkor is, mikor alig két órával később elhagyjuk a kis éttermet. Még akkor is, mikor útnak indulunk Taeil lakása felé.
-Elköltöztél – jegyzem meg, amint megállunk a ház előtt, mire egy pillanatra elszomorodik, talán rémület is csillan a szemeiben, amit nem tudok hova tenni, de a következő másodpercben már újra mosolyog.
- Igen, öhm, így alakult – mosolyog rám, de nem örömében, sokkal inkább, mintha meg akarna róla győzni, hogy minden rendben van, de mielőtt még rákérdezhetnék a dologra témát vált. – Köszönöm a ma estét – mosolyog rám. – Nagyon jól esett, különösen, hogy emlékeztél az első randink helyszínére.
- Nincs mit megköszöni – felelem viszonozva mosolyát. – Nincs olyan dolog – hajolok hozzá közelebb -, amire ne emlékeznék veled kapcsolatban – suttogom el a végét. Olyan közel vagyunk egymáshoz, hogy a bőrömön érzem elakadó lélegzetét. Pár pillanatig várok, de mikor Taeil nem húzódik el, feladom a küzdelmet, majd ajkaimat övéihez érintem. Egy szívdobbanásnyi ideig egyikünk sem tesz semmit, majd mintha összebeszéltünk volna egyszerre mozdítjuk meg ajkainkat. A csók ugyan lassú és sokkal inkább nevezhető apró puszik sokaságának a másik ajkain, mégis érzelmes. Érzem, ahogy a szívem heves iramban dübörög a mellkasomban és szinte hallom, hogy Taeil-é is egy tesz, együtemben dobogva az enyémmel. Pillanatokkal később elválva egymástól pillantunk egymás szemeibe, most tekintetünket kapcsolva össze, mígnem Taeil pirulva le nem süti a pillantását.
- Taeyong, én… - kezdi, de elhallgat.
- Tudom, hogy megígértem, hogy lassan haladunk, majd, de nem tudtam ellenállni – kezdek szabadkozni, félve, hogy esetleg mindent elrontottam.
- Semmi baj – mosolyog rám, majd hírtelen hajolva hozzám nyom egy gyors puszit az ajkaimra. Egy pillanatig döbbenten pislogok rá, majd az én ajkaim is mosolyra görbülnek. – Khm, ideje lenne bemennem – köszörüli meg a torkát. – Tudod, holnap munka van és ahogy hallottam a főnök elég szigorú, ha a jó minőségű munkavégzésről van szó – kacsint rám, mire kiszakad belőlem a nevetés.
- Akkor lehet, jobb, ha pihensz egy kicsit – felelem még mindig nevetve, mire ő is csatlakozik hozzám.
- Lehet – kuncogja, majd kikötve az övét nyitja ki a kocsi ajtaját – Jó éjt Taeyong – fordul még felém.
- Jó éjt Tae – felelem, várva, hogy kiszálljon, de alig egy pillanattal később újabb csókban találom magam. Meglepettségemet hamar felváltja egy vigyor, ahogy viszonzom a kissé bátortalan csókot, de amilyen gyorsan jött, olyan hamar is ér véget és Ilie a következő pillanatban már az ajtaja előtt integet, mielőtt eltűnne a falap mögött. Kuncogva ingatom meg a fejem, majd beindítva a motort vezetek haza.

2019. február 5., kedd

8. Fejezet

Sziasztok!
Mit tehet az ember, ha hírtelen a nyakába szakad pár órányi szabadidő? Hát meglepi az olvasóit egy friss, ropogós fejezettel, ami szinte még ki sem hűlt! Szóval én is így tettem!
Jó olvasást!
~Jinie~




Taeil pov.:

A meglepő jelenet után mélyen a gondolataimba merülve sétáltam el a liftig, majd a kis szerkezetbe lépve végig azon agyaltam, vajon Tae miért van együtt ezzel a lánnyal, ha látszólag ennyire nem szereti. És vajon mi lehet az oka, hogy nem engedi, hogy Yongie-nak nevezze, én is mindig így hívtam. Aish, remélem Eunji tud valamit.
- Épp időben! – köszönt a lány, amint a recepcióhoz lépek. – Mehetünk? – kérdi felkapva a táskáját.
- Mutasd az utat! – mosolygom rá. Ő viszonozva a gesztusom lép ki a pult mögül, majd jobbomba karolva kezd el a kijárat felé vezetni.
- Meglásd, imádni fogod a helyet! – mondja, majd alig öt perc séta után meg is érkezünk a kis étkezdébe. Eunjinek igaza van, amint belépünk magával ragad a kis hely barátságos légköre. A falak megnyugtató színét a – gyanítom – vendégekről és a város látványosságairól készült fotók rendezett kaotikussága töri meg. Az utcafront felőli hatalmas ablakok előtt bőrfoteles boxok sorakoznak, míg beljebb kis asztalok és ugyancsak bőr bevonatú székek kaptak helyet. Az egész berendezés arra a kis Chicago-i büfére emlékeztetnek, amit Johnny-ékkal látogattunk meg az egyik üzleti utunk alkalmával.
         Éppen csak helyet foglaltunk az egyik boxban máris megjelent mellettünk egy fiatal pincér, fülig érő mosollyal.
- Szia Eunji – köszöntötte a lányt, majd felém fordult. – Jó napot uram!
- Egy „szia Taeil” bőven megteszi – mosolyogtam a fiúra, aki csak bólintott, majd elénk helyezett egy-egy étlapot.
- Én Jeno vagyok, ha készek vagytok rendelni vagy valami egyéb kérésetek lenne, szóljatok nyugodtan – mondta, majd kuncogva hozzá tette, nem is tudja miért mondta el ezt, hiszen Eunji ismeri a rendet.
Két perc elteltével leadtuk a rendelésünk és amint Jeno szalutálva elindult, hogy megszerezze az ebédünket a lány felém fordult.
- Gondolom szeretnél tudni ezt-azt – jelentette ki a szemöldökét vonogatva, mire kicsit zavarba jöttem, de bólintottam.
- A lényeg röviden. Lara valami amerikai üzletember sokadik lánya és esküdni mernék rá, hogy csak a befolyás és a pénz miatt van a főnökkel. Hallottam pletykákat miszerint az apja ki akarja tagadni a vállalatának a részesedéséből, és tudom, hogy az ilyen kétes híreknek nem igen szabad hinni, de ismerve lányt és a „képességeit” – formál idézőjeleket a kezei segítségével -, nem lepődnék meg, ha igaz lenne. Fogalmam sincs Taeyong mit lát benne, de biztos jóval kevesebbet, mint az apja. -Folytatja a lány, mondandóját csak annyi időre szakítva meg, míg megköszönjük az idő közben megérkezett ebédünket.
- Meg sem lepődöm, hogy az apja keze van benne – morgom halkan, de Eunji így is meghallja. – Mármint, az ilyen körökben mindig így van – vágom ki magam, mire a lány csak elfintorodik, de úgy látszik hisz nekem. – Folytasd kérlek.
- Tudod, én nem régóta dolgozom a cégnél, nincs egy éve, de azért lehet hallani ezt-azt.
- Ezt-azt?
- Igen. A Lara előtti időkről – mondja közelebb hajolva. – Tekintve, hogy a vállalatnál senki sem kedveli a lányt, jó Elisa igen, de az a szobanövény a barátnője vagy mi – forgatja meg a szemeit. – De nem is ez a lényeg.
- Hanem?
- Az emberek beszélnek – dől újra hátra. – Egy szerelemről. Nem amolyan érdek kapcsolatról, hanem igazi szerelemről.
-Szerelemről? – suttogom halkan. Talán rólam? Rólunk?
- Arról. Egy kapcsolatról, ami hírtelen és érthetetlen módon ért véget. Egy kedves szeretőről, aki nem a hírnév, befolyás vagy a pénz miatt volt a főnökkel, hanem mert szerette. És higgy nekem Taeyong is szerette ezt a személyt. Vagyis nem.
- Nem? – lepődök meg és törik is össze egy kicsit a szívem.
- Nem – ingatja a fejét a lány. – A főnök még mindig szereti azt a személyt, ebben biztos vagyok!
- Mi tesz olyan biztossá a dolgodban? – kérdezek vissza, nem merve remélni sem, hogy igaz lehet, amit mond.
- Tudom, hogy ez csak folyósói pletyka, de az egyik alkalmazott mesélte, hogy Taeyong annak idején sokat vitázott az apjával, amiért nem akarta elengedni ezt a szerelmet. Azt is mesélték, hogy megesküdött, hogy kideríti miért ment el az illető és ha lehet visszaszerzi… Csak aztán…
- Jött Lara – fejezem be, mire a lány csak bólint. Miért szomorít el ennyire, hogy Taeyong boldog szeretne lenni nélkülem? Hiszen ezt akartam, nem?
- De nem boldog – mondja a lány, mintha csak a fejembe látna. – Nem szereti azt a piócát, ha szeretné akkor… - hallgat el hírtelen.
- Akkor?
- Jó, elmondom, de esküdj meg, hogy nem adod tovább!
- Rajtad és a főnökön kívül senkit nem ismerek a cégnél, kinek adnám tovább?
- Jogos, de… - sóhajt fel.
- Oké, ígérem!
- Szóval – kezdi újra közel hajolva. – Egyik este, nemsokkal műszak vége előtt felmentem a főnökhöz, hogy szóljak, a várt futár aznap már nem érkezik meg. De mielőtt beléphettem volna az irodába veszekedés hangjai ütötték meg a füleimet. Lara panaszkodott arról, hogy Taeyong hozzá sem ér. Lassan egy éve együtt vannak, de még csak nem is aludtak együtt, nemhogy több legyen köztük. Mi több, lassacskán már megcsókolni se akarja a lányt. És tudod mi az egészben a legmeglepőbb? – Kérdi, mire megrázom a fejem. – A főnök annyit sem mondott, hogy sajnálom. Valami olyasmit válaszolt, hogy „azt hittem ezt már megbeszéltük” erre a lány a fejéhez vágta, hogy bezzeg a volt kis szeretője esetében nem csinálna ilyet, mire a főnök szó szerint kidobta a lányt az irodából.
- Ez mikor volt?
- Úgy másfél-két hónapja. Azóta, ha Lara bejön mindig figyelmeztetnem kell a főnököt és az esetek többségében letagadtatja magát, nehogy beszélnie kelljen azzal a kis… vele. – Fejezi be végül a mesélést és szenteli minden figyelmét az ebédje maradékának. Én csak a gondolataimba mélyedve meredek magam elé a hallottakon rágódva. Nem lep meg, hogy Tae nem szereti azt a nőt és az sem, hogy csak az apja miatt van vele. Taeyong szereti és tiszteli az apját, ezért sem beszéltem vele, mielőtt elmentem. Pedig kellett volna. Nagyon is kellett volna…
- Tudod, igazad lehet – szólalok meg végül a lányra pillantva. – Mielőtt eljöttem volna, bementem szólni a főnöknek, hogy kijövünk és épp Laraval vitatkozott. És hidd el, ha azt mondom nem éppen tűnt boldognak, közel sem vagyunk ahhoz az érzéshez, ami az arcára volt írva.
- Nem tudom ki az a volt szerető, de remélem hamar megtalálja a főnök. Megérdemelné. Mindketten megérdemelnék a boldogságot – mondja a lány és érzem, ez kellett. Mindösszesen csak ennyi, hogy a remény kis szikrája futótűzként lobbanva vegye át a hatalmat a szívem felett. De vajon engedhetek neki? Engedhetem, hogy átlépjen a szívemet körülvevő korlátokon? Vajon tényleg megérdemeljük a boldogot? Együtt?
- Vissza kéne mennünk – sóhajtok fel végül Eunji pedig bólintva egyezik bele. Az irodába visszafelé vezető utat csendben tettük meg, egész addig nem szólva egymáshoz, míg a recepciónál el nem köszöntünk egymástól és én tovább nem folytattam az utam a lift felé. Remegő kézzel nyomtam meg a megfelelő emelet gombját valahogy nem érezve elég bátorságot magamban, hogy most Taeyong szeme elé kerüljek. De nincs mit tennem, veszek végül egy mély levegőt, majd kilépve a liftből sétálok az irodája elé. Vetek egy pillantást az ajtó előtt üldögélő lányra, aki még mindig körmöt reszelt, majd megingatva a fejemet kopogtam be az irodába.
- Szabad!
- Szia – köszönök belépve – kérted, hogy jöjjek be, ha visszaértem.
- Igen-igen – mosolygott rám az asztal mögött ülő. – Ülj le – intett az egyik szék felé, én pedig helyet foglaltam. – Igazából csak látni szerettelek volna – mosolyog rám, amint leülök, én pedig ledermedek. Enyhén elnyílt ajkakkal, meglepetten pislogok rá.
- T-Taeyong, ez… én… a barátnőd… - dadogom, mire eltűnik az ajkairól a mosoly.
- Nincs barátnőm – mondja érzelemmentes hangon, de valahogy mégis hiszek neki. A szívem hinni akar neki, még akkor is, ha az eszem máshogy gondolja.
- Én, khm. Sajnálom, hogy… - kezdem, de félbe szakít.
- Nem, ne sajnáld – áll fel, majd az asztalt megkerülve lép elém. – Én sem teszem – folytatja így rá emelem a pillantásom, de mielőtt bármit mondhatnék belém folytja a szót. Hírtelen hajol le hozzám, majd ajkait a fülemhez érintve kezd el suttogni. - Mindenkinek vannak korlátjai, amik csak arra várnak, hogy ledöntsék őket. A tieidet én fogom!

2019. január 20., vasárnap

7. Fejezet

Sziasztok! Hát elérkezett ez a pillanat is! Meghoztam a Borders új részé.
Jó olvasást!
~Jinie~



Taeyong pov.:

         Halk kopogás zaja szakít ki a gondolataim közül, mire felsóhajtok, de fel sem pillantva a munkámból adtok engedélyt a belépésre és csak akkor kapom az ajtó felé a tekintetem, amikor meghallom Taeil kellemes hangját.
- Jó reggelt – mondja halkan, tétován álldogálva az ajtóban.
- Jó reggelt – mosolygok rá, majd intek az egyik szék felé – ülj le – kérem, s bár hezitál egy pillanatig végül bólintva indul el felém és foglal helyet velem szemben.
- A recepción mondák, hogy látni akar – mondja halkan, tekintetét az asztal szélére szegezve.
- Akar? – vonom fel a szemöldököm. – Azt hittem ezen a fázison már túl vagyunk – vigyorodok el, de mikor nem reagál csak sóhajtva dőlök hátra a székemben. – Nézd, tudom, hogy semmi sem olyan, mint volt és azt is sejtem, hogy nem sok kedved van itt lenni…
- Nem erről van szó – szakít félbe, végre rám emelve tekintetét -, én… én csak – kezd el dadogni, de ahogy ráeszmél, hogy tulajdonképpen beismerte, nem zavarja, hogy velem kell lennie elhallgat.
- Ezt örömmel hallom – tér vissza a mosoly az arcomra. – Remélem ez azt jelenti, hogy ezentúl tegezhetjük egymást – folytatom, mire bólint. – Remek. Akkor mi lenne, ha előről kezdenénk ezt a beszélgetést? – kérdem, mire az ő ajkain is megjelenik egy halvány mosoly.
- A recepción azt mondták látni szeretnél, mielőtt elkezdek dolgozni – kezdi előről, most már sokkal határozottabb hangon.
-Ez így van, szeretnék megbeszélni pár apróságot veled – dőlök előre a székben. – Példának okáért az iroda szabályzatát. Nincs sok elvárásom, de szeretem, ha azokat betartják.
- Ez érthető – bólint és bár a mosoly még mindig ott pihen az ajkain, tudom, hogy komolyan veszi a szavaimat.
- Gondolom az alapszabályok nem sokban térhetnek el attól, amit Johnny mellett már megszokhattál, olyanok mint, ittas állapotban nem jössz dolgozni, a megjelenésed megfelel a munkahelyi szabályzatnak és a többi. Az egyetlen dolog, amit kiemelnék, az az ebédszünet. Minden nap negyven perced van, amit dél és kettő között vehetsz ki, ezt töltheted a kantinban és az épületen kívül is, a lényeg az, hogy tudjak róla, hogy hova és mikor mész, illetve arról is, ha valami oknál fogva nem érsz vissza időben – magyarázom, ő pedig bólint. – Kivéve, ha velem ebédelsz, arról nyilván tudni fogok – kacsintok rá s a várt hatás nem marad el. Most is, akárcsak annyi évvel ezelőtt, pirulva süti le a pillantását és az, hogy nincs semmilyen megjegyzése vagy kifogása a viselkedésemmel kapcsolatban, megmagyarázhatatlan nyugalommal és elégedettséggel tölt el. Talán még nincs minden veszve.
         A továbbiakban még megbeszéljük, az itteni munkáját és az ittléte konkrét okát.
- Nem lep meg, hogy nem mered rá bízni a feladatot – int a kezével az ajtó felé, - az a nő azt se vette észre, hogy besétáltam mellette – kuncog. Édes Istenem, mennyire hiányzott ez a hang.
- Ne is említsd, ha rajta múlna, hogy időben oda érjek a megbeszéléseimre, mindig elkésnék – mondom a fejemet csóválva.
- Miért nem keresel valaki mást?
- Még nem találtam meg a tökéletes jelöltet, de lehet ez nemsokára megváltozik – kacsintok rá, mire ugyan egy pillanatra lefagy, de hamar visszatér az ajkaira a mosoly. Az a mosoly, amely akkor régen a rabjává tett, az a mosoly, ami a mainapig képes kizökkenteni a szívem a megszokott ritmusából. – Remélem jól fog menni a közös munka – mosolyodom el én is.
- Én is – suttogja, tekintetét az enyémbe fúrva. Elveszve barna szemei szépségében dőlök még közelebb hozzá, mire megrebbennek a pillái, de nem fordítja el a pillantását. Hosszú pillanatokig tartjuk fogva egymás tekintetét és végül Taeil az, aki megtöri a pillanatot. – Khm, lehet nem ártana neki is kezdeni – motyogja zavartan, mindenhova nézve, csak rám nem.
- Igen, lehet – dőlök hátra, majd mély levegőt véve térek vissza a valóságba, akármilyen rideg is jelenleg. Összeszedve a gondolataimat adom ki az elő utasításokat, majd átnyújtva egy-két dossziét indítom útjára, de még mielőtt kiléphetne az ajtón utána szólok.
- Taeil – kezdem, mire visszafordul. – Jó munkát.
- Neked is – mosolyog rám, majd intve egyet sétál ki az irodámból.
Hosszú másodpercekig bámulom a csukott ajtót, újra elhatározva magamban, most másképp kell lennie. Most minden másképp lesz!

Taeil pov.:

         Mély sóhajt hallatva dobom le az asztalra a Taeyong által kezembe adott mappákat, majd leroskadva a székre temetem az kezeimbe az arcomat. Miért kell ilyennek lennie? Miért nem utál? Miért nem haragszik legalább egy kicsit rám? Ha csak negyed annyira is, mint amennyire én magamra… Annyival megkönnyítené a dolgom, ha nem mosolyogna rám, ha nem lenne olyan kedves, szinte megértő… Ha nem éreztetné azt velem, hogy mindent elmondhatok neki… Ha nem éreztetné azt velem, hogy most lehet másképp…
- Nem ment jól az első találkozó? – hallom meg magam mellől Eunji hangját, mire felé kapom a pillantásom.
- Nem, vagyis de, csak… Nehezebb lesz ez az egész, mint gondoltam – mondom. Technikailag ez nem egy hazugság.
- Ugyan, hallottam rólad ezt-azt, nyugi, csak jót – vigyorodik el -, menni fog ez. Különben is, ha John Seo-nak dolgozol, akkor csak jól csinálhatod – bíztat.
- Köszi, erre most szükségem volt – mosolyodom el.
- Erre pedig az itt töltött idő alatt lesz szükséged – tol elém, egy fehér belépő kártyát, amin a nevem és a beosztásom szerepel, egy engem ábrázoló fotóval együtt, amiről fogalmam sincs honnan szerezték, pláne, hogy egy régebbi képről van szó. Talán Taeyong tartotta meg?
- Ezt is köszönöm!
- Ez a dolgom – feleli a lány, játékosan meghajolva. – Jut eszembe, gondolom, hallottad, hogy zajlik az ebédszünet – kezdi, mire bólintok. – Remek, akkor mit szólnál hozzá, ha fél egykor találkoznánk a recepciónál és együtt mennénk ki?
- Remekül hangzik!
- Akkor ezt megbesz… - kezdi, de egy visító hang félbe szakítja.
- Hé, recepciós lány – lép mellénk egy túl sminkelt és alul öltözött nő. – Neked nem a pult mögött lenne a helyed? – kérdezi mogorván, mire Eunji csak bólint egyet. – Nem azért kapod a fizetésed, hogy itt beszélgess – adja elő nagy drámaian, majd sarkon fordul. – Szerencséd, hogy megtudtam mástól, hogy Taeyong idebent van és nem feleslegesen jöttem el idáig – veti még oda a válla felett, majd a még mindig körmével elfoglalt titkárnőhöz lép.
- Ez meg ki?
- Miss Lara Enyém-az-egész-világ-mert-a-papámnak-van-pénze kisasszony – forgatja meg a szemeit. – Ha őt kérdezed a főnök barátnője, ha Taeyong-shiit, akkor egy idegesítő pióca, ha engem… Nos, jobb, ha azt nem mondom ki hangosan – kuncog fel. – De abban igaza van, hogy vissza kéne mennem a pultba – sóhajt fel. – Ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatba az ebédnél szívesen válaszolok az ebéd alatt – mondja, majd mikor bólintok elköszönve távozik.
- Hát Taeil, ide neki állnod annak, ami miatt itt vagy – motyogom, majd bekapcsolva a gépet húzom magam elé az első mappát és neki is esek a munkának.
         Olyannyira belemerülök a feladatomba, hogy már csak 12:20-kor pillantok az órára.
- Az ebéd! – szisszenek fel, majd gyorsan elmentve az eddigi munkám pakolok össze és felkapva a cuccaimat indulok el Taeyong irodája felé, hogy szóljak neki a távozásomról. Az ajtóban ülő lány megint nem tulajdonít sok figyelmet nekem, így csak bekopogok az ajtón, de nem kapok választ, így halkan lenyomva a kilincset lépek be az irodába.
- Taeyong, csak szólni akartam… - kezdem, de azonnal elhalkul a hangom, mikor a tekintetem a bentiekre emelem. – Elnézést, nem szerettem volna megzavarni semmit – motyogom és már csuknám is be az ajtót.
- Nem tetted – hallom meg Tae hangját, így felé pillantok, de az ő tekintete még mindig az előtte álló nőre van szegezve. Szinte kiráz a hideg attól a rideg és dühös tekintettel, amivel méregeti Larat.
- De igen! – toppant a lábával durcásan a nő. – Yongie, miért kell ilyennek lenned?
- Már megmondtam, hogy ne nevezz így – feleli hidegen a férfi. – Mint ahogy azt is, hogy elegem van ebből a viselkedésből – morogja, majd nem törődve tovább a nővel fordul felém. – Mit szerettél volna mondani? – kérdezi meleg hangon, meglágyult tekintettel.
- Ohm, én, csak… Khm, csak szólni szerettem volna, hogy Eunji-vel az épületen kívül töltjük az ebédszünetet.
- Rendben – bólint mosolyogva. – Ha visszaértél, kérlek majd gyere be hozzám – teszi még hozzá, mire én csak bólintok, majd elköszönve hagyom el az irodát.
Azt hiszem lesz mit megbeszélnem a recepciós lánnyal…

2018. november 12., hétfő

6. Fejezt

Long time no see~
Hali, tudom, már ezer éve, hogy frisítettem... Just, my life... DE!
Most tt vagyok, mégha csak egy rövid résszel is!
*Ajánlott dal: Always coming back*

~Jinie~


Taeyong pov.:

         A kelleténél talán izgatottabban lépke be reggel a hatalmas épületbe mely helyet ad az általam vezetett vállalat székhelyének. Mindig is büszke voltam arra, amit a családom nehéz munkával elért a hosszú évek alatt, így nem is csoda, hogy minden nap elszántsággal és ötletekkel telve léptem be az irodámba, de ma nem csak ez varázsolt mosolyt az ajkaimra. Ma végre újra láthatom őt és ezúttal nem hagyom, hogy kicsússzon a karjaim közül!
- Jó reggelt Mr. Lee – köszön rám a recepciós. – Nemrég érkezett meg az édesapja, mert váltana önnel pár szót – tájékoztat, habár tudja jól, hogy ez nem az ő dolga lenne, ugyanakkor azzal is tisztában van, hogy a „titkárnőm” milyen.
- Jó reggelt neked is Eunji, köszönöm a tájékoztatást – viszonzom mosolyát, majd a lift felé veszem az irányt és előkapva a telefonom írok egy gyors üzenetet Johnny-nak, hogy megkérdezzem, hogy haladnak az átküldeni kívánt anyagokkal. Mire kilépek a liftből elteszem a telefonom, majd mély levegőt véve indulok meg az irodám felé.
- Jó reggelt! – köszönök belépve az ajtón, meg sem lepődve azon, hogy apám a székemben ül. A megszokás hatalma, mi?
- Reggelt, ha nem bánod kiszolgáltam magam – emeli meg a kávéscsészéjét az asztal mögött ülő. – Megkértem a titkárnődet, hogy hozzon egyet, de mintha nem egy nyelvet beszélnénk – fintorodik el -, nem is értem miért tartod.
- Tudod hogyan van ez, Lara barátnője, ha kirúgnám soha nem hallanám a végét – morogtam halkan. Sosem értettem apám miért kedvelte azt a lányt és lassan be kell látnom, hogy Doyoungnak igaza van… Csakis az apám miatt van még mellettem, de ha minden jól megy, már nem sokáig. Az asztal mögött ülő nem mond semmit a megjegyzésemre, csak érzéstelen arccal belekortyol a kávéjába. – Beszélni akartál velem – terelem a szót a lényegre.
- Igen, erről a fúziós dologgal Mr. Seo cégével – teszi le a csészéjét. – Értem én, hogy miért van erre szükség, de szeretném, ha minden rendben menne.
- És rendben is fog, John átküldte az egyik asszisztensét, hogy segítsen az előkészületekkel.
- Jó ötlet ez?
- Bízom Johnny-ban és azt is tudom, hogy akit küld kitűnő munkát fog végezni – felelem, majd elejtve egy-két információt zárom rövidre a beszélgetést, így miután megnyugtattam az öreget ő elégedetten mosolyogva távozik az irodából, így én végre foglalkozhatok a munkámmal és ami még fontosabb, felkészülhettem Taeil érkezésére, mind lelkileg, mind az anyagot illetően, amit John ebben a pillanatban küldött át.

Taeil pov.:

         Remegő lábbakkal és görcsbe rándult gyomorral indultam el az alig pár percre lévő buszmegállótól a hatalmas épület felé, amely az elkövetkező hetekben a munkahelyem lesz. Nem is annyira a feladatom – bár kétségkívül nagy a felelősség – sokkal inkább Taeyong közelsége aggasztott, vagyis inkább az, hogy fogalmam sincs róla, hogy most, hogy alig pár méter választ el majd minket egymástól képes leszek-e tartani magam az ígéretemhez.
Lassan a tenyerem is izzadni kezdett, ahogy a látóterembe került a hatalmas irodaház és ezen az sem segített, hogy amint átléptem a kapun elgördült mellettem az az autó, amit a legkevésbé sem szeretnék látni. Hangosan zihálva torpantamm meg, tekintetemet a járdára szegezve, ahogy megrohantak az emlékek. Erőnek erejével fojtottam vissza a könnyeim és ökölbe szorítottam remegő kezeimet, majd várva pár pillanatot néztem fel és megkönnyebbülve vettem tudomásom, hogy az autó elhajtott, így az utasa vagy nem látott, vagy nem ismert fel. Megrázva a fejemet sóhajtottam fel, majd véve pár mély lélegzetet szedtem össze magam és sétáltam be az épületbe.
- Jó reggelt – köszöntem a recepcióhoz lépve. – Moon Taeil vagyok és Mr. Lee-t keresem – mosolyogtam a pult mögött álló lányra. Pár éve még nem ő dolgozott itt, jegyeztem meg magamnak.
- Jó reggelt Mr. Moon, már vártuk az érkezését – mosolyog rám ő is, majd kilépve a pult mögül sétál mellém. – Mivel még nincs belépő kártyája felkísérem a megfelelő emeletre – mutat a lift felé, mire én bólintva indulok el, ő pedig követ. Belépve a fülkébe megnyomja a megfelelő emelet gombját. – A belépőkártyája még a mai nap folyamán meglesz és amint megérkezik fel is viszem majd önnek – tájékoztat.
- Köszönöm, öhm…?
- Oh, de udvariatlan vagyok! Eunji, Kim Eunji – nyújt kezet -, de tegezzen csak nyugodtan!
- Rendben Eunji, de akkor elvárom én is ugyan ezt tőled – fogadom el a felém nyújtott jobbot mosolyogva, mire a lány kuncogva ráz velem kezet és egyezik bele a feltételembe.
- Nos – folytatja, amint kilépünk a liftből -, itt fogsz dolgozni majd – mutat egy üres asztal felé, amin csak pár dosszié és egy laptop foglal helyet és tejüveggel van elválasztva az irodahelyiség többi részétől. – De előbb be kell menned a főnökhöz – mutat egy sötétített üvegfallal elzárt iroda felé. – Ne ijedj meg tőle, kicsit maximalista, de nem rossz ember – kuncog. Ha tudná mennyire igaza van.
- Igen, hallottam ezt-azt – jegyzem meg halkan.
- Nekem most vissza kell mennem, de ha bármi kérdésed van a 127-es melléken elérsz, hívj bármikor – mosolyog rám újra, majd intve indul vissza a lift felé.
Mély levegőt véve fordulok az iroda felé, majd összeszedve minden erőmet sétálok az ajtóhoz. Mielőtt még bekopognék vetek egy pillantást az iroda előtti asztalnál üldögélő titkárnőre, de az olyan mélyen el van merülve a körömreszelésben és a rágózásnak csúfolt kérődzésben, hogy szerintem a jelenlétemet sem vette észre. Megrántva a vállamat emelem fel a kezem, majd egy gyors sóhaj után bekopogok.
- Szabad – hallom meg bentről, így lenyomva a kilincset lépek be az irodába.
- Jó reggelt…

2018. október 1., hétfő

5. Fejezet

Sziasztok! Tudom, tegnapra ígértem, de az élet közbe szólt. Most viszont itt van az új rész, még ha rövidke is. Remélem tetszeni fog!

~Jinie~



*Ajánlott dal – In my blood*


Taeil pov.:

         Hangos zihálásom hangja töri meg a csendet, melynek zaja egyre erősödik az elítélő pillantások súlya alatt.
- Hát még mindig nem érted? Soha nem leszel elég neki – mondja újra gúnyos hangon, jót szórakozva a fájdalmamon. – Csak visszafogod őt, mindig is azt tetted – morogja, majd újra arcon csap, de a pofon ereje közel sem mérhető össze azzal a fájdalommal, ami a lelkemben lakozik. Tényleg ezt tenném? Hátráltatom őt?
- Nem veszed észre, hogy csak szánalomból volt veled? – érkezik az újabb szívet tépő kérdés, de még sem sírok. Ajkaimat összeszorítva, minden erőmet összeszedve tartom vissza a könnyeimet. Nem törhetek össze, még nem. Szemeimet lehunyva rázom meg a fejem, hogy elüldözzem a fejemben zakatoló gondolatokat, mire egy újabb pofon csattan az arcomon. – Soha többet ne próbáld meg elérni őt! Soha többet ne menj a közelébe, még csak ne is gondolj rá, megértetted? – kérdezi megragadva az állam, mire én még mindig lehunyt pillákkal bólintok, majd amint elenged erőtlenül ejtem le a fejem és várom, hogy újra elöntsön a mérhetetlen fájdalom. Hallom ahogy becsukódik az ajtó, ahogy felbőg az ismerős motor, majd ahogy elhal a hang. Egyedül maradtam. A nappalim közepén térdelve, némán rázkódó vállakkal könnyezve. És nincs mellettem az egyetlen személy, aki megnyugtathatna, az az ember, aki az ölelésébe vonva elűzhetné a rideg fájdalmat, az, akiért a szívem dobog. Az az férfi, aki nélkül az élet sem kell…

         Hevesen dobogó szívvel, izzadtan ülök fel az ágyban, azonnal körbe pillantva a sötét szobán. Mikor realizálom, hogy még mindig a saját lakásomban vagyok és senki sincs körülöttem a tenyereimbe temetem az arcom és csak ekkor veszem észre a könnyeim.
- Csak egy álom volt – suttogom. – Ugyan az a szörnyű rémálom. – Sóhajtva bújok ki a meleg paplan alól, majd vetek egy pillantást az órára, ami 4 óra 55-öt mutat. – Jobb, ha már nem alszom vissza – mondom magamnak, majd nehézkes léptekkel a fürdő felé indulok, hogy egy frissítő zuhannyal, hogy valamivel enyhítsem az alvás hiányt.
Hosszú ideig állok a meleg vízsugár alatt, amely lassan kimossa belőlem a stresszt és az aggodalmat. Mikor végre teljesen felébredek elzárom a csapot, majd magam köré tekerek egy törölközőt és míg egy másikkal a hajamat szárítom visszasétálok a szobámba, hogy felöltözhessek valami elegáns, de még is kényelmes munkaruhába. Öltözködés után a konyha felé veszem az irányt, hogy készítsek magamnak egy kávét és míg várom, hogy a gép elkészítse a fekete folyadékot a napfelkeltét figyelem. Mindig is megbabonázott, ahogy a Nap első sugarai megtörik az éjszakai ég sötétjét, hogy fénnyel és élettel töltsék meg a világot, ahogy az izzó korong egyre feljebb emelkedik. A gondolataimba mélyedve fejeztem be a kávé készítést és csak akkor eszméltem rá, hogy nem azt a fajtát csináltam, amit inni szoktam, mikor már az asztalnál ülve belekortyoltam a még mindig forró italba. Halványan elmosolyodva ráztam meg a fejem, sosem szerettem igazán az eszpresszót…ellenben vele.
- Akár mit is hozzon a jövő, most nem adhatom fel. Ha már kaptam a sorstól egy újabb esélyt, be kell bizonyítanom nekik és magamnak is, hogy sosem hátráltattam őt… és nem is fogom.

Taeyong pov.:

         Boldog mosoly kúszik az ajkaimra, amint megpillantom a mellettem békésen szuszog fiút. Lassan vezetem végig a tekintetem az arca minden milliméterén, éles állvonalán, telt ajkain, szépen ívelt orrán, melyet oly édesen ráncol, ahogy a Nap sugarai cirógatni kezdik az arcát. Féltékennyé válva a Napra, hogy ő előbb érintheti puha bőrét, mint én, végül felemelve a kezem simítom ki a homlokába hullott tincseket az arcából, majd ujjaim hegyével simítok végig arcélén, egészen addig ismételve a mozdulatot még lassan fel nem kelt. A mosolyom azonnal kiszélesedett, ahogy rám emelte gyönyörű tekintetét, mire az ő ajkai is felfelé görbültek és már épp hajoltam volna hozzá egy csókért, mikor gyönyörűen csillogó szemei üressé váltak. Hangtalan könnyek csordultak le puha orcáin, telt ajkai remegni kezdtek. Lassan eltűnt a napsütés, a lágy tavaszi szellő viharos szélbe csapott át, s az eső egyre sűrűbben szakadva mosta el távolodó alakját, ahogy magamra hagyott és magával vitte a szívemet is…

Zaklatottan ültem fel az ágyamban, ökölbe szorítva remegő kezeimet, mély lélegzeteket véve, hogy megnyugodjak.
- Csak egy álom volt – temetem tenyereimbe az arcom, ahogy újra felsejlik előttem néhány álomkép. Olyan képek, amelyektől soha nem tudtam szabadulni s talán nem is akarok.
Sóhajtva rúgtam le magamról a takarót, majd az óra felé fordítottam a tekintetem, 4:55 azt hiszem már nem alszom vissza. Mély levegőt véve keltem ki az ágyból, hogy neki állhassak a reggeli rutinomnak, amit ma egy hosszúra nyúló meleg zuhannyal indítok, majd némi kávéval folytatok.
Sosem szerettem igazán tejjel inni a kávét, de voltak napok, mikor jólesett a lágyabb ízű ital… bár ő mindig is jobban szerette így a kávét, mint én. Hihetetlen, hogy ennyi idő után is ekkora hatással van rám, mosolyodom el, majd felhajtva a maradék kávét lépe az ablakhoz, hogy az éppen felkelőben lévő napot nézhessem.
- Akár mit is hozzon a jövő, most nem adhatom fel. Ha már kaptam a sorstól egy újabb esélyt, be kell bizonyítanom nekik és magamnak is, hogy soha nem fogom tudni elengedni őt.

2018. augusztus 19., vasárnap

4. Fejezet

Hey^^ Eltelt némi idő, így ideje egy újabb résznek! Remélem tetszeni fog!
Ha van kérdésetek tegyétek fel bátran, lehet még válaszolok is!:D 

~Jinie~


Taeil pov.:

         Kissé félve indulok el Johnny irodája felé, mert nem tudom, hogy a vendége távozott-e már, de valahol a szívem mélyén érzem, hogy még az irodában van, mindennek ellenére reménykedve nyomom le a kilincset, hogy amint belépek az irodába Taeyong meglepett pillantásával találjam szemben magam. Ahogy a tekintetünk összekapcsolódik a szívem heves iramban kezd el verni, akárcsak amikor először találkoztunk, egy pillanatra megszűnik körülöttem a világ, de hamar visszatérek a valóságba, ahogy a főnököm hangja újra felcsendül.
- Oh, ismeritek egymást? – csendül fel a kérdés és már épp szólásra nyitnám a számat, de Taeyong megelőz.
- Úgy is mondhatjuk – fordul az amerikai felé és a hangja meglehetősen hidegnek tűnik. S míg John meglepett tekintettel méregeti az előtte ülőt én csak lefagyva állok az ajtóban.
- Nos, ez még jól is jöhet – csapja össze a tenyerét a főnököm, majd int, hogy üljek le én is. Remegő lábakkal indulok meg Taeyong felé, majd a lehető leg távolabb húzódva tőle ülök le a mellette lévő székre, nem merve felé pillantani. – Taeyong, Taeil az, akit említettem, egy igazi gyöngyszem! Nagyon lelkiismeretes, perecíz és remekül végzi a munkáját!
- Azt nem kétlem – jegyzi meg a mellettem ülő, de közel sem tűnik olyan lelkesnek, mint Johnny, vagy csak én nem veszem észre. Elvégre azok után, ami történt én sem szeretnék újra találkozni magammal.
- Szóval Taeil - fordul ezúttal felém az amerikai -, mint tudod, Taeyong és az én cégem lassan egybe olvad és ismersz annyira, hogy szeretem, ha minden simán megy, és ahogy az imént hallottam, Tae-nek elkélne a segítség, így arra gondoltam kisegíthetnéd, amíg a fúzióval kapcsolatos tárgyalások és egyéb teendők véget nem érnek, persze csak ha nem okoz kellemetlenséget – vázolja a tervét és hírtelen azt sem tudom mit mondjak. Lopva Taeyong felé pillantok, aki épp ebben a pillanatban fordul felém és akár milyen kifejezéstelen is az arca, akár milyen hidegnek is hatott az előbb a hangja, a szemeiben meglátom a remény halvány csillogását. Azt a reményt, ami bennem is él valahol a lelkem mélyén, azt a reményt, ami egy pillanat alatt veszi át a szívem felett az uralmat, így jóformán gondolkodás nélkül bólintok rá a dologra, de képtelen vagyok megszólalni. – Remek! – örvendezik John, majd újra a másik férfi felé fordul. – Nos, azt hiszem ez eldőlt, akkor holnaptól Taeyonggal fogsz dolgozni és…
-H-holnaptól? – pillantok meglepetten a főnökömre.
- Igen, vagy talán valami baj van az időponttal?
- Ne-nem – akad meg a hangom, így megköszörülöm a torkom. – Nem, csak… Ezt megbeszélhetnénk kicsit pontosabban előtte? Mit takar az, hogy Taeyonggal fogok dolgozni? – kérdezem és Johnny észreveszi, hogy lehet ezt jobb lenne négyszemközt megbeszélni, így megkéri a másikat, hogy legyen szíves magunkra hagyni minket pár percre.
- Rendben, úgy is rám férne egy kávé – mondja felállva, de még mielőtt az ajtó felé indulna vet felém egy utolsó pillantást, mintha azt mondaná, most ne meneküljek el. Amint becsukódik mögötte az ajtó Johnny aggódó pillantásával találom magam szemben.
- Minden rendben?
- Igen, csak, ez kicsit hírtelen jött – erőltetek egy mosolyt az arcomra, de Johnny túl jól ismer már ahhoz, hogy átverjem.
- Taeil, ugye tudod, hogy nem kötelezlek semmi olyanra, amit nem szeretnél megtenni? – kérdi komoly hangon.
- Persze, nem is arról van szó, csak… Mint észrevetted, mondhatni ismerjük egymást és nem mondanám, hogy a legutolsó találkozásunk valami jól végződött – sóhajtom. – Persze ez nem befolyásolná a munkámat, csak, meglepett ez az egész – és meg is rémít, teszem hozzá magamban. – De ha neki megfelel, hogy velem dolgozik, nekem sincs ellenvetésem – mondom határozottan, annak ellenére, hogy a szívem a torkomban dobog.
- Nem hinném, hogy lenne ellenvetés, tényleg kell valaki, aki átlátja ezt az egészet, emellett a mi cégünknek több feltétele van a fúziót illetően, amiket te nyilván jobban átlátsz és én is szívesebben kötök meg egy olyan szerződést, amiről tudom, hogy nem csak nekünk, de a dolgozóinknak is megfelel.
- És arról se felejtkezzünk meg, hogy így mindenen rajta tarthatod a szemed, igaz? – teszem hozzá, némiképp viccelődve.
- Pontosan! – kacsint rám. – Biztos minden rendben lesz?
- Biztos, nem kell aggódni, meghát, nem örökre megyek el – mosolygom rá és nagyon remélem, hogy valóban nagyon hamar a dolgok végére jutunk.
- Igaz is, örökre nem is adnálak! – teszi hozzá nagy drámaian, mire kiszakad belőlem egy kisebb kacaj, ezzel legalább egy kicsit feloldva a bennem lévő feszültséget. Végül amint lenyugszunk Taeyong is visszatér az irodába.
- Nos, mire jutottatok? – kérdezi érdeklődve.
- Arra, hogy van egy kitűnő segítőd! – vigyorodik el John, majd elkomolyodva teszi hozzá. – Persze nem örökre, ugyan olyan tökéletes állapotban szeretném őt visszakapni, mint ahogy hozzád kerül! – fenyegeti meg vicceskedve a másik férfit és bár ajkai szélén ott bujkál egy mosoly, tudom, hogy igen is komolyan gondolja a szavait. Tudja mitől mentett meg ez a munka és nem csak én, de ő sem szeretné, ha újra oda jutnék, ahonnan indultam.
- Értettem, ígérem ugyan olyan állapotban kerül vissza – mosolyodik el Taeyong, majd felém fordulva folytatja -, ha nem jobban.
Szavai hallatán bennem reked a levegő, amit egészen addig visszatartok még el nem fordul tőlem. A továbbiakban még megbeszéljük az apróbb részleteket, mint például, hogy mire fog kiterjedni a munkám, illetve, hogy holnaptól Taeyong irodájában fogok dolgozni, hiszen onnan könnyebben tudom majd végezni a munkámat, legalábbis remélem. Végül bő fél óra alatt minden fontosabb dolgot megbeszélünk, így felállva indulunk ki az irodából. Johnny az ajtóban elköszön Taeyong-tól, majd int Jaenek, hogy amint lehet menjen be.
- Akkor – fordul felém Tae, már a lift ajtaja elől –, holnap találkozunk Taeil – mondja, majd belépve a liftbe int egyet felénk és eltűnik az ajtó mögött.
- Ez meg mi volt? – kérdezi Jaehyun, már Johnny irodája felé tartva.
- Azt én is szeretném tudni – sóhajtom, majd a székembe roskadva temetem az arcomat a tenyereimbe. Bele fogok őrülni ebbe a pár hétbe.

2018. augusztus 5., vasárnap

3. Fejezet


Hey!^^ Tudom-tudom, múlt héten kellett volna frissítenem, csak az élet közbe szólt, de most itt van az új rész. Remélem tetszeni fog! 

Jó olvasást!

~Jinie~




Taeyong pov.:
A gondolataim egész nap össze-vissza cikáztak, ezért nehéz volt munkámra koncentrálnom, így nem is csoda, hogy szépen szólva is későn indultam el a megbeszélt vacsorára, arról nem is beszélve, hogy Laranak nem szóltam a változásról, miszerint Doyoungékkal eszünk.
Megigazítva az öltönyömet indultam ki az irodából, útközben felhívva a lányt.
- Szia életem – veszi fel már a második csörgésre.
- Szia, a vacsora miatt hívlak.
- Megint le akarod mondani!? – szökik a hangja a fülsértően magas tartományba.
- Nem – sóhajtok fel. – Csak elfelejtettem, hogy megígértem Doyoungnak, hogy együtt vacsorázunk, mielőtt elutazik és arra gondoltam, kössük össze a kellemest a hasznossal és vacsorázzunk négyesben.
- Oh, dupla randi! Remekül hangzik – lelkesül fel, de ez valamiért nálam nem ér el hasonló hatást.
- Viszont késésben vagyunk, szóval sietnünk kéne. Tudnánk találkozni az étterem előtt?
- Azt hittem értem jössz – motyogja, és szinte látom, ahogy lebiggyeszti az ajkait. – Na mindegy, megértelek, megteszem neked ezt az apróságot, mert én vagyok a világ legjobb barátnője – kuncogja.
- Igen, az vagy – sóhajtom, jobb, ha bel se gondolok mennyi okom lenne rá, hogy ne értsek egyet ezzel.

Végül öt perc késéssel érkezem meg az étteremhez, ahova – hála Laranak – tíz perc csúszással lépünk be, majd megvárva a pincért sétálunk az asztalunkhoz, ahol a többiek már várnak ránk.
- Már meg sem lepődöm, hogy késtetek – mosolyog ránk Dorothy.
- Elnézést, a munka.
- Hát persze – legyint. – Üljetek le és rendeljünk is, farkaséhes vagyok! – mondja és e szerint cselekszünk.
A vacsora meglehetősen nyugodt hangulatban zajlik, leszámítva egy két perces kis közjátékot, mert Lara újra szóvá teszi, hogy a Dorothy milyen válogatós, nem mintha örömében lenne az. Ezt el is magyarázza neki úgy, hogy ő is megértse, így folytatódhat tovább a vacsora, melynek úgy tíz körül vetünk véget, tekintettel arra, hogy a DoDo holnap kora délután indul útnak Doyoung új turnéja miatt.
- Jó utat és vigyázzatok magatokra! – ölelem magamhoz mindkettőjüket, majd elköszönve tőlük indulok a kocsimhoz, ami Lara autója mellett parkol.
- Hát nem furcsa – szólal meg hírtelen a lány.
- Ugyan mi?
- Hogy lassan egy éve vagyunk együtt, de még mindig külön élünk – mondja átkarolva a nyakamat, mire meglepetten pillantok rá.
- Azt hittem ezt már megbeszéltük – fejtem le magamról a kezét, majd a kocsim felé fordulok.
- Jaj Yongie, tudom, hogy az a kis valaki mit csinált, de én nem ő vagyok – ölelne meg újból, de ellépek mellőle.
- Épp ez az, nem ő vagy – motyogom majd egy szó nélkül beszállok a kocsimba és elhajtok. A visszapillantóból még látom, hogy Larat elkapja egy újabb hiszti roham, de minél többször történik meg, annál kevésbé érdekel. Minél több időt töltünk együtt, annál távolabb kerülök tőle és ahogy telnek a napok egyre kevésbé érdekel. Tudom, hogy apa örülne, ha boldog lennék lehetőleg a lánnyal, de attól tartok, most csalódást fogok neki okozni.
Meglepően hamar érek haza az étteremből, de ennek ellenére még éjfélkor sem tudok elaludni. Folyamatosan azon jár az agyam, amit Doyoung mondott, mintha tudna valamit, amit én még nem, de igazat kell adnom neki, ha szembe jön velem a lehetőség, nem szalasztom el újra. Végül a kusza gondolataim lefárasztanak annyira, hogy álom nélküli, mély alvásba zuhanjak.
         Hajnalban kellemetlen fejfájásra ébredek. Nyögve temetem a kezeimbe az arcom, majd mikor ez nem segít lassan kimászok az ágyból, hogy a fürdőből magamhoz vegyek egy fájdalomcsillapítót, majd, ha már ott vagyok ledobálom a ruháimat és belépek a zuhany alá. Felesleges lenne visszafeküdnöm, egyrészt egy óra múlva úgy is kelnék, másrészt a fejfájásom nem is engedné, hogy pihenjek.
Bő fél órával az ébredésem után, már a konyhában ülök egy bögre kávé mellett és mivel a fejfájásom enyhült úgy döntök még egyszer átnézem a megbeszélésre szánt anyagot. Tudom, hogy feleslegesen aggódom, hiszen Johnny egy megbízható üzletember és barát és tudom, hogy ez az egész megbeszélés jóformán csak formaitás, de a maximalista énem nem engedi, hogy bármiben is hiba legyen. Szerencsére ezt az alkalmazottjaim is tudják, így mindent a legjobb tudásuk szerint készítenek elő és nem is okoznak csalódást. Miután mindent átnéztem és magamat is felkészítettem a találkozóra el is indultam Johnny cége felé, így tíz perccel a tárgyalás kezdete előtt érkezve. A recepción útba igazítottak, hogy merre kell mennem, de mire a lifthez értem Jaehyun, John asszisztense már várt is rám.
- Jó reggelt! – hajolt meg felém.
- Jó reggelt! – köszöntem vissza, majd beléptem a liftbe, ahova ő is követett.
- A tárgyalás a 127-es teremben lesz, az ügyvédje már ott is van, illetve Mr. Seo várhatóan utánunk érkezik, mert akadt egy kis dolga a személyzeti osztályon – tájékoztat, mire én csak bólintok, majd a megfelelő emeleten kilépve a liftből követem Jaehyunt a megfelelő irodáig. Belépve üdvözlöm az ügyvédeet, majd helyet foglalva várom, hogy Johnny is megérkezzen.
- Amíg várunk, hozhatok az uraknak valamit?
- Igen, egy kávé jól esne – mosolygom az asszisztensre, majd miután az ügyvédem jelzi, hogy nem kér semmit a fiú távozik is, majd alig pár perc múlva Johnnyval az oldalán tér vissza.
- Elnézését kérem az uraknak – mondja, mire mi csak bólintunk egyet, majd amint megkapom a kávém és Jaehyun helyet foglal a főnöke mellett, illetve megérkezik a másik ügyvéd is, megkezdődik a tárgyalás. Ahogy sejtettem, csak az unalmas formalitások miatt ülünk itt, így nem is csoda, hogy alig egy óra alatt mindent megbeszélünk, beleértve a fúziós szerződés részleteit is. Végül egy kézfogással tesszük tejessé a megegyezést, így az ügyvédek már indulnak is a dolgukra, akiket gyorsan követ Jaehyun is, hogy előkészítsen egy tervezetet a dolgozók tájékoztatására és egyebekre.
- Tudod, irigyellek – mondom Johnnynak, már kicsit barátibb hangnemben, ahogy az irodája felé tartunk.
- Igazán? Miért? – lepődik meg.
- Az asszisztensed miatt, igazán lelkiismeretes és percíz, ahogy látom.
- Valóban az, de képzeld el, nem is csak egy ilyen asszisztensem van! Kettejük nélkül nem tartanék ott, ahol – vigyorog rám.
- Tényleg szerencsés vagy – mosolyodom el. – Az én asszisztensem egy héttel apám nyugdíjba vonulása után felmondott a titkárnőm pedig a telefon emelgetésen kívül nem sok mindent tud megcsinálni – forgatom meg a szemem.
- Miért nem keresel újat?
- Ah, Elisa Lara barátnője, képzelheted mit kéne hallgatnom, ha kirúgom – húzom el a számat, mire ő vet felém egy megértő pillantást. – Így viszont nekem kell csinálnom mindent és ahogy elnéztem az előszerződést, bőven lesz munkám – sóhajtok fel, mire John arcán megjelenik az a jól ismert „van egy remek ötletem” mosoly. – Mi jár a fejedben?
- Tudod, mivel nemsokára egy cég leszünk és úgymond megosztjuk az alkalmazottjainkat, arra gondoltam, hogy bizonyos keretek között, annak érdekében, hogy a fúzióval minden rendben legyen, felajánlom az egyik asszisztensem segítségét. Persze csak akkor, ha ezzel nem lesz túlterhelve – teszi hozzá komolyan. Johnny, akár csak én, nagyon figyel a beosztottjaira ezért is szeretik annyira.
- Remekül hangzik és őszintén jól jönne a segítség – mosolygok rá.
- Akkor kérdezzük is meg, hogy benne lenne-e – mondja, majd megnyomva egy gombot az asztali telefonján szól ki az előtéri irodába. – Taeil, be tudnál jönni egy pillanatra? – kéri a vonal túlsó végén lévő személyt, akinek a neve nagyon is megragadja a figyelmem. Pár pillanattal később halk kopogás hallatszik fel az ajtó felől, majd a szabad jelzés után ki is nyílik az üveglap.
- Miben segíthetek? – csendül fel egy ismerős hang, mire az ajtó felé kapom a pillantásom és hírtelen nem tudom eldönteni, hogy álmodom-e vagy sem.
- Taeil? – suttogom magam elé meglepetten és a szívem heves iramban kezd el verni, ahogy oly sok idő után újra találkozik a pillantásunk.

2018. július 18., szerda

2. Fejezet


Hey!^^ Az elmúlt napokban kicsit elfoglalt voltam,
de nem hagyhatlak titeket olvasni való nélkül! Szóval,
hoztam nektek egy gyors frissítést!
Jó olvasást!^^
~Jinie~




Taeyong pov.:


         Az orrnyergemet masszírozva ülök az irodámban, könyökeimmel az asztalon támaszkodva, Lara csacsogását hallgatva. Amióta betette ide a lábát másról sem beszél csak, hogy mit vett a tegnapi bevásárló körútján és ahogy hallgatom, azon csodálkozom, hogy egy új szekrényt nem vett a pénzemen. Nem, nem attól félek, hogy elkölti a vagyonomat, de komolyan nem értem miért kell neki ennyi ruha.
- Lara – szólok rá csendesen.
- Igen? – kérdez vissza és lehet az elején még aranyosnak is találtam ezt a kisé nyávogó hangot, de most csak bosszant.
- Muszáj ezt korán reggel? – pillantok rá a szemem sarkából, mire sértődötten fújja fel az arcát. Gyerekes.
- Téged nem is érdekel mi van velem! – háborodik fel. Őszintén? Nem, pláne nem ma.
- De – sóhajtok végül, felé fordítva a tekintetem -, de ma rengeteg dolgom van a holnapi megbeszélés miatt és már így is megcsúsztam a munkával – magyarázom neki, amit nyilván nem fog fel, soha életében nem dolgozott.
- Értem – mondja lebiggyesztett ajkakkal.
- Ne haragudj, ígérem vacsoránál bepótoljuk ezt a kis csevejt! – mondom, bár már most érzem, semmi kedvem nem lesz ahhoz a vacsorához.
- A kedvenc helyemen? – csillannak fel a szemei, mire bólintok. – Remek! Akkor most nem is zavarok tovább – mondja felállva, majd mellém lép. – Este találkozunk – hajol le, hogy nyomjon egy csókot az ajkaimra, de én csak elfordítom a fejem így az arcomat éri csak el, azt kenve össze az irritálóan vörös rúzsával. Végül az ajtó felé indul, de mielőtt kilépne még int egyet, aztán eltűnik a sötétített üveg mögött.
Mély levegőt véve dőlök hátra a székemben lehunyva a szemeimet. Ilyenkor mindig elgondolkozom azon, hogy miért is vagyunk együtt. Vagyis ez így nem teljesen igaz, én sohasem említettem neki, hogy együtt lennénk, de ő mindig körülöttem volt és az elején még tetszett is, de mostanra már csak elviselem a közelségét. Néhány röpke hétig azt hittem, hogy pótolhat majd valamit, amit elveszítettem az életemből, de rá kellett jönnöm, hogy az a dolog pótolhatatlan, ezért is haragszom arra, aki elvette tőlem. Az elején szenvedtem, fájt, ami történt, majd megpróbáltam gyűlölni őt is és a kialakult helyzetet is, de nem sikerült… mára már csak a keserű harag maradt és rengeteg kérdés, de mind közül legfontosabb, hogy miért tette.
Hangos kopogtatás szakít ki a komor gondolataim közül, mire egy gondterhelt sóhaj kíséretében kinyitom a szemeim és az ajtóra pillantok.
- Szabad!
- Hey! – lép be az ajtón Doyoung, akit a barátnője követ. – Szörnyen festesz!
- Én is örülök, hogy látlak – forgatom meg a szemeim, intve a velem szemben lévő széke felé, hogy foglaljanak helyet.
- Kitalálom, Lara – morogja Dorothy, mire elhúzom a számat. – Nem értem hogyan tudod elviselni azt a csajt… Golden digger az a…
- Kicsim – fogja meg a kezét Doyoung -, megbeszéltük, hogy Tae előtt nem nevezed őt így – mosolyog a lányra szelíden.
- Miért a hátam mögött lehet? – kérdezem, de a hangomban közel sincs annyi felháborodás, hogy komolyan is vegyenek.
- Tudod, legjobb barátként az a dolgom, hogy őszinte legyek veled és… volt már nála jobb is. Sokkal jobb – halkul el a hangja a végére és én nagyon is jól tudom kire gondol.
- Jól mondod, volt – morgom, majd tenyereimbe temetem az arcom. – Miért érzem azt, hogy napokon belül fenekestől felfordul az életem, újra?
- Mert esélyes, hogy megtörténjen – feleli Doyoung, mire meglepetten pillantok rá. – Ne nézz így rám! A te életedről beszélünk és most – már meg ne haragudj -, hogy apád kilépett a képből végre el is kezdheted élni! Tudom, hogy mennyire szereted és tiszteled az apádat, ezt bizonyítja az is, hogy megtűröd azt a tyúkot, de néha igazán tehetnéd azt, amit te jónak vélsz és nem csak az üzleti életben, ha szembe jön veled a lehetőség, hogy újra boldog legyél ne szalaszd el, mert más nem ért vele egyet, mert büszke vagy, vagy éppen haragszol, adj magadnak egy újabb esélyt Taeyong! – Mondja komoly és határozott hangon Doyoung, mire a Dotti csak lelkesen bólogat.
- Miért van olyan érzésem, hogy többet tudsz az életemről, mint én magam? – vonom fel a szemöldököm.
- A legjobb barátod vagyok, ez a dolgom! – villantja felém széles mosolyát. – Na, de. Mi csak azért jöttünk, hogy emlékeztessünk ma este velünk vacsorázol és nagyon fontos, hogy ott legyél!
- Francba – szisszenek fel, ahogy eszembe jut, hogy már egy hete a mai vacsoráról beszélgetünk. – Megígértem Lara-nak, hogy ma vele eszem – húzom el a számat.
- Akkor mond le!
- Ah, nem tudom, ez lenne a… Franc se tudja hányadi alkalom.
- Most szívem szerint azt mondanám, na és? – szólal fel Dorothy. – De mivel szeretlek téged…
- Hey! – vág közbe Doyoung.
- Nyugi Bunny, téged jobban – gügyögi neki, nyomva egy puszit az arcára, mire a srác csak elvigyorodik. – Vissza térve a témára, mivel a barátom vagy, azt mondom hozd el őt is, de ha tönkre teszi az estét, vagy egyszerűen csak bosszant az arcába öntöm a boromat! – mondja a lány, mindezt olyan angyali mosollyal, ha nem érteném mit mond elhinném, hogy éppen dicsér.
- Rendben, köszi – mosolygok rá, mire csak legyint egyet és a párjával együtt feláll.
- Mi megyünk is – veszi át a szót Doyoung. – Dolgozgass csak, úgy is azt hallottam rengeteg munkád van – mondja, már kifelé tartva az irodámból. – Sok sikert a holnapi megbeszéléshez. És Tae! – fordul újra felém, hogy a szemembe nézhessen. – Gondolkodj el azon, amit mondtam.
- Úgy lesz – bólintok, majd intve nekik engedem útjára őket. Érdekes egy páros a DoDo, ahogy ők nevezik magukat, de az biztos, hogy remekül kiegészítik egymást, bár sokan azt gondolnák, hogy az öt év korkülönbség sok, de Dorothy rácáfolt erre, már huszonkét évesen is remekül helyt áll Doyoung mellet, ami a karrierjét tekintve nem egyszerű.
Emlékeztetnek arra, amikor még mellettem is volt egy ilyen személy, egy társ, akire számíthattam, legalábbis azt hittem, de mindannak ellenére, amit tett, néha – sokszor – még mindig azt kívánom, hogy őt kapjam vissza, hogy ő legyen mellettem, még akkor is, ha tudom ő ezt nem akarja. Különben miért ment volna el? Miért tette volna ezt mindkettőnkkel?
Rengeteg kérdésem van és nagyon sokat megadnék azért, hogy válaszokat kaphassak rájuk. Tőle, nem mástól, csakis tőle, mert neki el tudnám hinni, még akkor is, ha fájna.
- Ah Istenem, miért ment el? – sóhajtok fel, majd keserű mosollyal az ajkaimon rázom meg a fejem, megpróbálva elhessegetni a kellemetlen gondolatokat, hogy a munkámra tudjak összpontosítani, de akár mennyire is szeretnék elmerülni a dolgomban, érzem, hogy nemsokára sok minden meg fog változni.


2018. június 30., szombat

1.Fejezet

~~~~~~~
Sziasztok, meg is érkeztem az első fejezettel. Nem lett hosszú, de ellenben tartalmas. Érdemes figyelni az apró részletekre is, sokat segíthetnek. ;)

Jó olvasást!^^
~Jinie~



Taeil pov.:

- Jó reggelt! – köszöntem mosolyogva, amint beléptem a hatalmas épület ajtaján, majd a recepcióhoz sétált.
- Jó reggelt Taeil-shi! Mr. Seo már megérkezett és megkért, hogy küldjem be hozzá, amint ide ér – tájékoztat kedvesen a pult mögött álló lány, miközben átnyújtja a mai postám.
- Köszönöm – intek búcsút a lánynak, majd a lift felé veszem az irányt. Még mindig mosolyogva nyomom meg a legfelső emelet gombját, közben azon gondolkozva hogyan jutottam el idáig. Dél-Korea egyik legjobb és legsikeresebb cégénél dolgozom, kedves munkatársakkal és egy igensegítőkész főnökkel és habár közel sem felhőtlen az életem, örülök annak, hogy ott vagyok, ahol vagyok.
A lift csilingelve áll meg a megfelelő emeleten és épp szólásra nyitnám a számat, hogy üdvözöljem az egyik munkatársamat és egyben legjobb barátomat, de Jaehyun nincs a helyén. Meglepetten vonom össze a szemöldököm, majd a főnököm irodája felé fordulok, melynek résnyire nyitott ajtaja mögül, halk beszélgetés hangja szűrődik ki.
- Megjöttem – mondom, koppantva egyet az ajtón, majd azonnal be is lépve, mire egyigen érdekes látvány tárul a szemem elé. Jaehyun Johnny székében ül, kipirosodott arccal, rémült tekintettel pillantva felém, még Johnny nekem háttal, az íróasztalának támaszkodva áll és nem is veszi a fáradságot, hogy rám pillantson. – Khm, megzavartam valamit? – kérdezem bátortalanul, mire a főnök csak megrázza a fejét, majd eltávolodva az asztaltól fordul végre felém.
- Nem, csak Jaehyun ki szerette volna próbálni, hogy milyen érzés főnöknek lenni – vigyorog rám, majd, az idő közben felállt fiatalabbra pillant és a vigyora kiszélesedik.
- Igen-igen, de nem olyan felemelő érzés, mint vártam – feleli Jaehyun nevetve, majd küld egy szépnek nem nevezhető pillantást Johnny felé. Ugyan, tekintve, hogy épületen kívül nagyon jó barátok vagyunk, annyire nem meglepő, de ennek ellenére nagyon nem értem mi folyik itt…
- Mindegy is – foglal helyet Johnny, mi pedig követjük a példáját. – Térjünk a lényegre. Holnap lesz egy megbeszélésem egy másik cég tulajdonosával és szeretném, ha mindent előkészítenétek.
- Mivel kapcsolatos a megbeszélés? – kérdem.
- A céggel, annak tevékenyégével, a nyereségekkel, az alkalmazottak étszámával és egyéb jellemzőkkel.
- Johnny – kezdi Jae – ugye nem akarod eladni a céget? – kérdi, meglepettséggel és felháborodottsággal a hangjában.
- Isten ments – nevet fel a főnökünk, mire mindketten meglepetten pillantunk rá. – Ugyan a  cég nagyon jól teljesít, mind tevékenységét, mind bevételét tekintve, arra gondoltam, hogy nem árt bebiztosítnai magunkat, nagyobb piac, szélesebb szolgáltatási kör és ennek a legegyszerűbb módja, ha fúziót  kötünk egy másik hasonló profilú céggel. Az már mellékes, hogy a cég tulaja és vezetője régi ismerősöm – magyarázza el a helyzetet, mire mi bólintunk. – Tudom, hogy nem a ti feladatotok lenne mindezt végig csinálni és nem is várom el, hogy egyedül birkóztatok meg a feladattal, pláne ilyen kevés idő alatt, de szeretném, ha minden simán menne és ti ketten vagytok azok, akikben a legjobban megbízom.
- Remek – forgatja meg a szemeit Jae, majd egy pillanattal később el is mosolyodik. – De ezért te fizeted az ebédemet!
- Mintha amúgy, nem így lenne – morogja John ezzel kiváltva egy kisebb kuncogást a fiatalabból. – És persze a tiédet is Taeil – fordul felém, mire elmosolyodom.
- Nem is feltételeztem mást – mondom, mire Youngho csak megforgatja a szemeit és dünnyög valamit arról, hogy mennyire nem éri meg neki, hogy minket alkalmaz.
- Mindegy is – rázza meg végül a fejét a főnök. – A lényeget azt hiszem el mondtam, mivel szorít minket az idő neki is kezdhetnétek a feladatnak – hesseget ki minket az irodájából, mi pedig bólintva indulunk az utunkra.
- Egy pillanat – fordul vissza Jaehyun az ajtóból. – Egészen pontosan melyik céggel is akarsz egyezkedni?
- LTY Company – feleli John és amint meghallom a vállalat nevét elsápadok. Istenem, mond, hogy ez nem az a cég amire gondolok! – Eredetileg nem most lett volna a tárgyalás, de Taeyongnak közb… - kezdi Johnny, de befejezni már nem tudja. Mondandójának egy hangos koppanás vet véget, amelyet én okoztam azzal, hogy leejtettem a kezemben tartott dolgaimat.
- Taeil, jól vagy? – kérdezi aggódva Jaehyun. – Elsápadtál.
- P-persze, csak hírtelen mozdultam és megszédültem egy kicsit – mosolygok rá, de nem úgy tűnik, mintha meggyőztem volna.
- Biztos? – érkezik a kérdés a másik férfitól, mire bólintok egyet.
- Azért igyál egy kávét és egyél is valamit, mielőtt belevetitek magatokat a munkába – szólal meg Youngho is. – Szükségetek lesz az erőtökre, nekem meg rátok.
- Rendben, úgy lesz – varázsolok egy halvány mosolyt az ajkaimra.
- Jaehyun, tarts vele te is és győződj meg róla, hogy valóban eszik! – adja ki a végső utasítást Johnny.
- Értettem – szalutál játékosan a fiatalabb, majd megragadva a karomat vezet ki az irodából, meg sem állva míg be nem léptünk a liftbe.
- Tényleg minden oké? – aggodalmaskodik.
- Igen, bár, ha meghívsz egy szelet csoki tortára még jobban leszek – vigyorgok rá, mire csak sóhajt egyet, de végül rábólint a dologra.
         Csendben sétálunk el a cég kantinjáig, majd megszerezve amiért indultunk ültünk le az egyik asztalhoz és bár Jae magyaráz valamit a ránk váró feladatról, nem igazán tudok rá figyelni. Végig az előbb hallottakon jár az eszem. Vajon ő is eljön holnap? Ha igen, van rá esély, hogy találkozzunk? Mi lesz, ha igen? Mit fogok tenni?
Remélem Johnnynak elég lesz egy személyi asszisztens is holnap, valahogy több kedvet érzek a telefon emelgetéshez, mint ehhez a megbeszéléshez.

2018. június 29., péntek

Prológus

Hey!^^
Hosszú-hosszú kihagyás után egy új, kissé más hangvételű, de remélhetően
továbbra is élvezhető történettel térek vissza hozzátok.
Nem szeretnék róla sokat mesélni, hagyom, hogy a fejezetek
beszéljenek helyettem!
Remélem tetszeni fog!
Jó olvasást! :)
~Jinie~

*külső szemszög*

        A reggeli napsugarak vidáman kacagva csillantak meg a konyha fehér padlóján, majd átszelve azt kúsztak fel a kis asztal lábán, hogy kedves kis táncot járjanak a kávéját csendesen iszogató Taeil előtt.
Mindig is szerette a tavaszi reggeleket, melyek új élettel töltötték meg a világot és ezernyi színbe öltöztették azt, halvány emlékké változtatva a komor, szürke telet. De ma a szokásosál is hálásabb volt, hogy megpillanthatta a tavasz első sugarait. A kis fénypontok melegséggel töltötték meg a testét, a lágy szellő elfújta a sötét gondolatait és a madarak felhangzó dala mosolyt csalt az ajkaira. Hosszú idő óta először érezte azt, hogy végre igazán él.
         Mély sóhajt hallatva állt fel az asztal mellől, majd bögréjét a mosogatóba téve hagyta magára a konyhában kergetőző fénysugarakat, hogy széttárva a súlyos függönyöket újabb és újabb vidám ki jövevényeket engedjen a kis lakás minden zugába. Ahogy a meleg fény ellepte a lakást Taeil mosolya is kiszélesedett, majd halkan dúdolva indult, hogy felkészítse magát a napra. Érezte, szinte tudni vélte, hogy a mai nap különleges lesz, de nem is sejtette miért.
S talán jobb is így.